roubenka

Na jedné straně východní Krkonoše, na druhé Vraní hory, patřící již do Broumovské vrchoviny. Jedinečná rozmanitost přírody i historicky jedno z nejdříve osídlených míst regionu. Místo nabízející klid a odpočinek i možnost rozmanitého sportovního vyžití. Žacléřsko prostě stojí za to navštívit.

Cyklotrasy

Zde naleznete cyklotrasy Žacléřska a blízkého okolí.

 

Ubytování

Restaurace a ubytovací zařízení Žacléřska a blízkého okolí.

Důležité odkazy

Adresy a kontakty Žacléřska a blízkého okolí.

NáměstíŽacléř se nachází v okrese Trutnov, nedaleko polských hranic na úpatí Rýchor, nejvýchodnější to části Krkonoš. S nadmořskou výškou okolo 600 metrů a 3700 obyvateli je malebným a klidným městečkem v zajímavé přírodní oblasti nedaleko polských hranic.

Z dřívějších průmyslových podniků je v provozu pouze porcelánka Keramtech a proto je zde již delší čas silně patrná orientace na cestovní ruch. V létě jde především o turistiku a cykloturistiku. V rekreačním areálu Bret ale zájemci najdou i fotbalové hřiště s umělou trávou, 2 tenisové kurty s umělou trávou, beachvolejbalové a antukové nohejbalové hřiště.

Historii Žacléře i regionu mapuje Městské muzeum, které každoročně pořádá i několik krátkodobých výstav. Nachází se zde také informační centrum. Zajímavou možností seznámit se s regionem je i putování po sedmnáctidílné naučné stezce, procházející městem a okolím.

Díky blízkosti polských hranic se zde naskýtá i možnost výletů k severním sousedům. Přímo ve městě, respektive v osadě Bobr, se nachází turistický přechod, autem lze hranici překročit v 8 kilometrů vzdáleném Královci.

euroregion_vzhled